Polskiego Towarzystwa Opieki Farmaceutycznej
Doradca Zarządu PTOF ds. opieki farmaceutycznej i PR
Jest farmaceutą z prawie 13 letnim stażem. Ukończył Collegium Medicum im L. Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu z wyróżnieniem w 2011 r. W 2016 otrzymał tytuł specjalisty farmacji aptecznej, a w 2021 ukończył I edycję studiów podyplomowych „Opieka farmaceutyczna w geriatrii – teoria i praktyka” na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Był realizatorem ministerialnego Pilotażu Przeglądów Lekowych. W poprzednim roku promował przeglądy lekowe wśród seniorów na różnych oddolnych akcjach, za co został wyróżniony w konkursie ReFarmatorzy 2022/2023 w kategorii “lider innowacji w obszarze przeglądów lekowych oraz interwencji farmaceutycznych” oraz w konkursie “Recepta na dobro”.
Jest jednym z 16 koordynatorów PTOF i odpowiada za województwo wielkopolskie.
Od grudnia 2023 zmienił obszar farmacji z apteki ogólnodostępnej, na aptekę szpitalną, gdzie pracuje w pracowni cytostatyków.
Na co dzień jest mężem Pani architekt, tatą Igi i Mieszka, a wolnej chwili pasjonuje się piłką nożną oraz dobrym melodyjnym ciężkim graniem.
ZADANIA:
Partner merytoryczny PTOF
Jest absolwentem Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydziału Prawa i Administracji. W trakcie studiów uczestniczył w programie unijnym Tempus i w jego ramach odbył semestr studiów zakończony egzaminami na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Rennes we Francji. Studia ukończył w roku 1995 z wynikiem bardzo dobrym, składając pracę magisterską z zakresu prawa spółek handlowych.
W latach 1995–1997 pracował jako prawnik w dużej kancelarii prawa gospodarczego. W latach 1997–2001 odbył aplikację adwokacką w wiodącej poznańskiej kancelarii adwokackiej, w której praktykę angażował się już podczas studiów. Po ukończeniu aplikacji rozpoczął indywidualną praktykę we własnej kancelarii. Jest członkiem Wielkopolskiej Izby Adwokackiej, w której działalności uczestniczy jako członek Zespołu Wizytatorów. Specjalizuje się w prowadzeniu spraw cywilnych oraz administracyjnych w szerokim zakresie oraz w obronie w postępowaniach karnych, zapewniając każdemu klientowi kompleksową obsługę powierzonej sprawy. Jednocześnie zarządza pracą wieloosobowej kancelarii.
Biegle włada językiem francuskim oraz rosyjskim.
Partner merytoryczny PTOF
Farmację ukończyłem w Collegium Medicum Uniwersytety Jagielońskiego w Krakowie, kończąc je stażem w 2006/2007 roku. W polsce pracowłam krótko w aptece otwartej w Starym Sączu aż do wyjazdu do Angli pod koniec 2007r. Miało być 18 miesięcy, jest już 16 lat.
W Wielkiej Brytanii zdobyłem dyplom kliniczny w farmacji aptecznej na Queen’s Univeristy w Belfaście w 2010roku. Pracowałem dla wielu aptekach sieciowych oraz jako samozatrudniony farmaceuta pomiędzy 2007 i 2016. Od 2013 roku dodatkowo w NHS jako Medicine Management Pharmacist doradzając lekarzom oraz optymalizując przepisywanie leków w wielu przychodniach w swoim regionie.
W 2016 rozpocząłem pracę jako farmaceuta kliniczny w przychodni lekarskiej. W ramach swoich klinik głownie zajmuje się diagnozą i prowadzeniem pacjentów ze schorzeniami chronicznymi. Większość czasu spędzonego przeze mnie w pracy to diagnostyka, przepisywanie leków, optymalizacja leczenia farmakologicznego pacjentów oraz nadzorowanie monitoringu i procesów związancych z przepisywaniem leków w całej naszej przychodni.
W ostatnich latach, aby wykonywać swoją obecną rolę, niezbędne było ukończenie wielu różnych dodatkowych kursów takich jak mięczy innymi kursy diagnostyki, interpretacji wyników badań laboratoryjnych oraz Non-Medical Prescribing – czyli zdobycie uprawnień do wypisywania recept.
W ‘mięczyczasie’ wykładam moduły kliniczne na kursie Non-Medical Prescribing dla farmaceutów, pielęgniarek, paramedykow oraz innych nie-lekarskich zawodów na University of West of England w Bristolu.
Polskiego Towarzystwa Opieki Farmaceutycznej
Partner PTOF
Magister farmacji z 10-letnim stażem pracy w aptece ogólnodostępnej, kierownik apteki, koordynator punktu szczepień. Doświadczenie w pracy z pacjentami zdobywa pracując na co dzień w warszawskich aptekach. Z pasji do zawodu wciąż poszerza swoje kwalifikacje zawodowe. Ukończyła specjalizację z farmacji aptecznej z jednym z najlepszych wyników wśród zdających, następnie kształciła się na Politechnice Warszawskiej na studiach podyplomowych: „Interdyscyplinarne Studia Menedżerów Farmacji” kończąc je z wynikiem celującym. Obecnie jest w trakcie kolejnych studiów podyplomowych: „Profesjonalna opieka farmaceutyczna” na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Wiedzą zdobytą na uczelniach i kursach dzieli się z pacjentami, studentami, farmaceutami i innymi medykami prowadząc projekt Kardiofarmaceutka w mediach społecznościowych. Specjalizuje się w chorobach układu sercowo-naczyniowego, edukuje w zakresie prawidłowego stosowania leków w tych schorzeniach, szerzy informacje dotyczące profilaktyki chorób. Prowadzi warsztaty i wykłady. Prywatnie pasjonatka zdrowego stylu życia, jazdy konnej i podróży.
@mentalnafarmaceutka
Weronika Skiba jest magistrem farmacji. Zajmuje się edukacją specjalistów zdrowia psychicznego oraz pacjentów z wiedzy z zakresu leków psychotropowych. Obecnie studiuje psychologię na Uniwersytecie SWPS. Weronika jest szkoleniowcem i posiada doświadczenie w prowadzeniu treningów, warsztatów i wykładów dla profesjonalistów – psychologów, farmaceutów i innych medyków oraz studentów, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jest również członkiem Okręgowej Komisji Rewizyjnej w Śląskiej Izbie Aptekarskiej. Wychodząc naprzeciw potrzebom edukuje w mediach społecznościowych pod pseudonimem @mentalnafarmaceutka.
Partner PTOF
Firma typu deep tech, wykorzystuje sztuczną inteligencję i algorytmy uczenia maszynowego do tworzenia baz danych o suplementach diety. Specjalizuje się w analizie składów i interakcjach między lekami a suplementami. Zespół składa się z ekspertów z różnych dziedzin, łączących naukę o zdrowiu z nowoczesnymi technologiami. Firma rozwija rozwiązania dla branży farmaceutycznej, stale poszerzając swoją ofertę. Ich flagowy produkt, Smart Pharma Finder+, ma na celu wspieranie procesu przeglądu lekowego.