Koordynatorzy

POZNAJ NASZ ZESPÓŁ

Koordynatorzy wojewódzcy

Polskiego Towarzystwa Opieki Farmaceutycznej

Zakres zadań koordynatorów
  • Koordynacja pracy farmaceutów na poziomie wojewódzkim

  • Przydzielanie zadań oraz monitorowanie postępów farmaceutów w danym województwie

  • Kontakty z podmiotami w danym województwie celem pozyskania nowych kontrahentów

  • Raportowanie postępów, osiągnięć oraz innych informacji

  • Pozyskiwanie partnerów biznesowych na poziomie wojewódzkim

Koordynatorzy

Mgr farm.
Bogusława Rokita

Koordynator PTOF województwa dolnośląskiego

O mnie

Jestem absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Studia ukończyłam w 2017r. Po studiach odbyłam staż w aptece ogólnodostępnej. Po 5 latach pracy zostałam kierownikiem apteki w której biorę aktywny udział w promowaniu szczepień ochronnych oraz profilaktyki. W swojej pracy najbardziej cenię sobie kontakt z drugim człowiekiem. Obecnie jestem studentką XVI edycji studiów podyplomowych Opieka Farmaceutyczna w geriatrii na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Jestem osobą komunikatywna i uśmiechnięta. Uważam, że śmiech to zdrowie!

Koordynatorzy

Mgr farm.
Agata Szykulska

Koordynator PTOF województwa kujawsko-pomorskiego

O mnie

Nazywam się Agata Szykulska, jestem farmaceutką. Ukończyłam studia na wydziale farmaceutycznym w Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kilka miesięcy po uzyskaniu dyplomu i pracy w aptece ogólnodostępnej stwierdziłam, że ten styl pracy nie spełnia moich oczekiwań. Postanowiłam wyjechać do Wielkiej Brytanii, aby właśnie tam poznać rolę farmaceuty w służbie zdrowia.
Pracowałam w Anglii w swoim zawodzie ok 6 lat, w tym 5 lat w aptece ogólnodostępnej znajdującej się w budynku przychodni lekarskiej. To właśnie tam zdobyłam tak cenne doświadczenie, jak współpraca z lekarzami. Gdzie na a pierwszym miejscu stawiano zawsze dobro pacjenta, a nie czyjąś rację.
W Wielkiej Brytanii znacznie pogłębiłam swoja wiedzę dzięki ukończonym akredytowanym kursom, mi.in takim jak kurs opieki farmaceutycznej na The University of Manchester, kurs szczepień przeciwko grypie i wiele innych. Pozwoliły mi one spojrzeć na leczenie farmakologiczne z praktycznej strony. Ponadto ze względu na inny charakter pracy farmaceuty, każdego dnia poszerzałam swoją wiedzę. Wykonując takie czynności jak sprawdzanie dawkowania i interakcji między lekami, przy każdorazowym wydawaniu leków.
W aptece w której pracowałam 5 lat zaczynałam jako farmaceuta, a później awansowałam na jednego z managerów tej apteki. Świadczyłam tam serwisy takie jak : opieka farmaceutyczna (MUR-Medicine Use Review), nowy lek (NMS-New Medicine Service) oraz szczepienia przeciw grypie (Flu vaccination service)
Obecnie pracuję jako kierownik apteki w małej miejscowości niedaleko Włocławka. Po powrocie do Polski bardzo brakowało mi wspomnianych serwisów. Dlatego gdy tylko dowiedziałam się o możliwości wzięcia udziału w ministerialnym pilotażu opieki farmaceutycznej, od razu się do niego zgłosiłam. Moi przełożeni również od początku bardzo mnie wspierają w realizacji tego pilotażu . Mam zaszczyć być jednym z realizatorów i uważam, że jest on ogromną szansą dla polskiego farmaceuty na wykorzystanie swojej wiedzy dla dobra pacjenta i zapewnieniu mu, jakże niezbędnej fachowej opieki.
Z pewnością farmaceuta jest kimś więcej, niż tylko sprzedawcą w aptece i ta usługa pozwoli nam pokazać, że jesteśmy specjalistami w swojej dziedzinie. Mam nadzieję, że staniemy się integralną częścią służby zdrowia, współpracując z lekarzami.
Wiadomo, że farmaceuci zajęci swoimi standardowymi obowiązkami w aptece mogą się zastanawiać – jak wygospodarować czas na świadczenie tej usługi.
Jednak wierzę, że PASJA uskrzydła nasze działania.
A farmaceuta kończący studia z powołania, na pewno będzie chciał wyjść do pacjenta z pomocą!
Oczywiście człowiek nie samą pracą żyję, również i ja. W wolnych chwilach lubię spędzać czas z moimi dziećmi, często na świeżym powietrzu, dbając o aktywność fizyczną. Lubię spacerować, biegać, jeździć na rowerze oraz pływać. Czytam różnorodną literaturę. Ponadto uważam, że należy dbać o swoje relację z przyjaciółmi, dlatego również i dla nich staram się znaleźć czas w tym jakże zabieganym życiu.

Koordynatorzy

Mgr farm. Agnieszka Skorupska-Kania

Koordynator PTOF województwa lubelskiego

O mnie

Doświadczony, wieloletni kierownik apteki z ukończonymi studiami na Uniwersytecie Medycznym w Warszawie. Studia podyplomowe z Opieki Farmaceutycznej w geriatrii na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu ukończyłam w kwietniu 2023 roku. Od zawsze interesowałam się rozwojem farmacji dlatego brałam udział m. in. W kursach Pharmacy College z zakresu szczepień i opieki farmaceutycznej. Uważam, że wybudowanie relacji pacjent – farmaceuta-lekarz jest kluczem do sukcesu wprowadzania nowych standardów w leczeniu pacjenta. Zapraszam wszystkich farmaceutów do współpracy, razem możemy pokazać nowe oblicze farmacji.

Koordynatorzy

Mgr farm. Małgorzata Szozda-Borowczyk

Koordynator PTOF województwa lubuskiego

O mnie

Absolwentka Wydziału Farmaceutycznego Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.
Po ukończeniu studiów w roku 2002 i odbyciu rocznego obowiązkowego stażu, rozpoczęła pracę w aptece ogólnodostępnej na stanowisku magistra farmacji. Od roku 2008 zajmuje stanowisko kierownika apteki. W roku 2021 rozpoczęła studia podyplomowe na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu na kierunku „Opieka farmaceutyczna w geriatrii – teoria i praktyka”, które ukończyła z wynikiem bardzo dobrym.  Mając na uwadze dobro pacjenta przystąpiła do Programu Pilotażowego Przeglądów Lekowych, jako jeden z 75 farmaceutów z całej Polski. Program ten ukończyła z wyróżnieniem.
Na co dzień przyświeca jej motto: „Dobro pacjenta jest dobrem najwyższym”. W trakcie zdobywania doświadczenia oraz wiedzy bazującej na pracy z pacjentem, zauważyła szereg problemów dotyczących farmakoterapii seniorów. Mówi: „Przeglądy Lekowe niewątpliwie są rozwiązaniem na zidentyfikowane przeze mnie w trakcie pracy z pacjentem kwestie dotyczące wielu problemów lekowych, mających negatywny wpływ na zdrowie pacjenta. Realizacja Przeglądów lekowych pozwala oddziaływać wzajemnie na siebie wszystkim trzem elementom triady (pacjent, farmaceuta, lekarz) mając jedynie na celu zdrowie i dobro pacjenta”. Prywatnie mama dwóch synów oraz żona oficera Wojska Polskiego.

Koordynatorzy

Mgr farm.
Roman Filipiak

Koordynator PTOF województwa łódzkiego

O mnie

Studia ukończyłem na Akademii Medycznej w Łodzi. Jestem specjalistą I stopnia z farmacji aptecznej i absolwentem studiów podyplomowych na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Pracowałem w hurtowni farmaceutycznej oraz jako kierownik i właściciel aptek. Obecnie pracuję w dużej sieci aptecznej. Z aktywnością zawodową udało mi się trafić na ciekawy czas. Mam ogromną satysfakcję obserwować jak po zmianach ustrojowych w 1989 roku zmienił się nasz zawód i apteki. Widziałem jak powstawały największe w tej chwili podmioty rynku aptecznego i hurtowego oraz znani producenci leków. Wierzę, że nasza inicjatywa jeszcze bardziej zmieni nasz zawód i pchnie go na tory ku przyszłości, Prywatnie, niepoprawny wielbiciel motocykli. Sam nie wiem co bardziej lubię, jazdę czy maszyny.

Anna Sikora

Mgr farm.
Anna Sikora

Koordynator PTOF województwa małopolskiego

O mnie

Jestem absolwentką farmacji na Uniwersytecie Jagiellońskim Collegium Medicum w Krakowie. Przez ponad dziesięć lat pracowałam w aptece ogólnodostępnej zaskarbiając sobie sympatię pacjentów przez zaangażowanie w ich farmakoterapię I poświęcany im czas. W 2022r. ukończyłam studia podyplomowe: Opieka farmaceutyczna w geriatrii na Uniwersytecie Medycznym im Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Od 2023 pracuję w firmie Smartsupplement gdzie opracowujemy narzędzia wspierające farmaceutów w wykonywaniu przeglądów lekowych.

Koordynatorzy

Dr n. farm.
Dorota Klejn

Koordynator PTOF województwa mazowieckiego

O mnie

Jestem nauczycielem akademickim na Wydziale Farmacji WUM, prowadzę zajęcia z opieki farmaceutycznej i chemii organicznej. Ukończyłam studia podyplomowe Executive Master of Business Administration (MBA) Zarządzanie w ochronie zdrowia w Collegium Humanum w Warszawie, studia podyplomowe „Poradnictwo dietetyczne – postępy w żywieniu człowieka” w Instytucie Żywności i Żywienia w Warszawie, studia podyplomowe „Żywienie i wspomaganie dietetyczne w sporcie” w Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Aktualnie jestem w trakcie specjalizacji z farmacji klinicznej. Interesuję się wpływem żywienia na zdrowie człowieka, optymalizacją i racjonalizacją terapii. Czas wolny poświęcam na sporty walki (sanda, boks), jestem wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski i Europy Wushu oraz instruktorem Wushu.

Koordynatorzy

Mgr farm.
Waldemar Raducki

Koordynator PTOF województwa opolskiego

O mnie

Farmaceuta z prawie 12 letnim doświadczeniem. Po ukończeniu Akademii Medycznej we Wrocławiu w 2012 r. kontynuował edukację na UE w Poznaniu na kierunku Marketing strategiczny na rynku farmaceutycznym i UE we Wrocławiu Menedżerskie Studia Podyplomowe zarządzanie firmą, a następnie w 2021 r. ukończył I edycję studiów podyplomowych „Opieka farmaceutyczna w geriatrii – teoria i praktyka”. Od początku pracy w aptekach ogólnodostępnych, od 2017 r. pełniąc w nich funkcję kierownika. Poza apteką rozwija opiekę farmaceutyczną będąc twórcą projektu „Leki bez ściemy”. Miłośnik fotografii i motoryzacyjny freak.

Koordynatorzy

Mgr farm.
Marta Korzeniowska

Koordynator PTOF województwa podkarpackiego

O mnie

Studia farmaceutyczne ukończyłam w 2007 roku na Collegium Medicum UJ w Krakowie. Po ukończeniu stażu rozpoczęłam pracę jako magister farmacji w aptece ogólnodostępnej w Tarnobrzegu. W 2012 roku zostałam kierownikiem.
Ponieważ już od czasu studiów interesowała mnie idea prowadzenia opieki farmaceutycznej w 2022 roku rozpoczęłam IX edycję studiów podyplomowych „Opieka farmaceutyczna w geriatrii – teoria i praktyka” na Uniwesrytecie Medycznym w Poznaniu.
Obecnie jestem kierownikiem apteki w Stalowej Woli, gdzie staram się edukować pacjentów w racjonalnym stosowaniu leków, suplementów diety oraz samoleczeniu . Promuję również usługi opieki farmaceutycznej wśród Seniorów prowadząc wykłady w okolicznych Domach i Klubach Seniora.

Koordynatorzy

Dr n. farm. Ewa Oksztulska-Kolanek

Koordynator PTOF województwa podlaskiego

O mnie

Dr n. farm.  Ewa Oksztulska-Kolanek jest absolwentką  Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.  W roku 2022 ukończyła studia podyplomowe „Opieka farmaceutyczna w geriatrii – teoria i praktyka”- organizowane przez Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Od 11 lat pracuje w aptekach- każdego dnia edukuje, wspiera, wydobywa talenty z farmaceutów.  Temat opieki farmaceutycznej i świadczonych w ramach jej działalności usług tj. przegląd lekowy, konsultacje farmaceutyczne, tworzenie indywidualnych planów opieki farmaceutycznej oraz badania diagnostyczne zdaniem Pani Doktor są przede wszystkim realnymi korzyściami bezpośrednio płynącymi w kierunku pacjenta oraz dodatkowo są szansą stworzenia interdyscyplinarnej współpracy pomiędzy lekarzem a farmaceutą.  Prywatnie miłośniczka wypraw wysokogórskich- jak sama twierdzi w życiu jest  podobnie jak w górach  nie ma szczytów nie do zdobycia. 

Koordynatorzy

Mgr farm.
Małgorzata Piróg

Koordynator PTOF województwa pomorskiego

O mnie

W roku akademickim 2013/2014 uzyskała tytuł magistra farmacji na kierunku farmacja Wydziału Farmaceutycznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. W roku 2021 ukończyła studia podyplomowe Opieka farmaceutyczna w geriatrii – teoria i praktyka organizowane przez Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Jako realizator Ministerialnego Programu Pilotażowego Przeglądów Lekowych prowadzonego przez Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu wykonała największą ilość przeglądów lekowych. Pracuje w zawodzie od 9 lat, w 2020 r. objęła stanowisko kierownika apteki.

Koordynatorzy

Mgr farm. Aleksandra Kowalik-Trzcińska

Koordynator PTOF województwa śląskiego

O mnie

Mam 36 lat, jestem pasjonatką sportu i gotowania. Jestem też absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach na Wydziale Farmaceutycznym z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu. Po ukończeniu studiów w 2010r. i odbyciu obowiązkowego, sześciomiesięcznego stażu, rozpoczęłam pracę w aptece ogólnodostępnej na stanowisku magistra farmacji, w której jestem zatrudniona do chwili obecnej. Ponieważ od zawsze moim marzeniem było niesienie pomocy innym, w 2021r. podjęłam decyzję o rozpoczęciu studiów podyplomowych na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu na kierunku „opieka farmaceutyczna w geriatrii – teoria i praktyka”, które ukończyłam z wynikiem bardzo dobrym. Następnie wzięłam udział w programie pilotażowym przeglądów lekowych, do którego zostałam wybrana jako 1 z 75 farmaceutów z całej Polski. Możliwość obcowania z Pacjentami zakwalifikowanymi do przeglądów, jak i ujawnienie problemów lekowych u znacznej części z nich upewniła mnie w przekonaniu, że „opieka farmaceutyczna” to właściwy kierunek. Szeroki odzew ze strony osób zainteresowanych wykonaniem przeglądu, jak i realna szansa na finansowanie przedmiotowych usług ze środków publicznych pozwalają mieć nadzieję na skuteczną, a przede wszystkim powszechną pomoc w ramach farmakoterapii związaną z wykonywaniem przeglądów lekowych, które z powodzeniem funkcjonują od lat za granicą.

Koordynatorzy

Mgr farm. Ewa Bartusiak-Szcześniak

Koordynator PTOF województwa świętokrzyskiego

O mnie

Tytuł magistra farmacji uzyskała w 2002 roku na Wydziale Farmaceutycznym Akademii Medycznej w Łodzi. Po studiach rozpoczęła pracę w aptece ogólnodostępnej w Kielcach i tak pracuje do dzisiaj pełniąc rolę kierownika i koordynatora aptek.
Wielokrotnie uczestniczyła z wielkim zaangażowaniem w konsultacjach farmaceutycznych Polskiego Koła Diabetologicznego. Było to preludium do opieki farmaceutycznej, którą małymi krokami wprowadza teraz do apteki. W 2019 roku uzyskała tytuł doktora nauk farmaceutycznych na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. W obecnym czasie kończy studia z opieki farmaceutycznej, co powala jej na jeszcze skrupulatniejsze zajęcie się problemami lekowymi spotykanymi w codziennej pracy w aptece. Jak sami pacjenci mówią przyjście do apteki to nie tylko odpowiednio dobrane leki, ale także empatia, ciepło i dobra porada.

Koordynatorzy

Mgr farm.
Agnieszka Niedzin

Koordynator PTOF województwa warmińsko-mazurskiego

O mnie

Jestem farmaceutką z dwudziestoletnim stażem. Po ukończeniu Akademii Medycznej w Gdańsku pracowałam w aptekach otwartych. W 2008 uzyskałam tytuł Specjalisty Farmacji Aptecznej, a dwa lata później otworzyłam własną aptekę którą prowadzę do dziś. Codziennie z pasją buduję indywidualne relacje z pacjentami, udzielam porad farmaceutycznych, stworzyłam punkt szczepień oraz punkt wymazowy w pandemii, angażuję się w wiele inicjatyw na rzecz lokalnej społeczności, dzięki czemu uzyskałam nominację do tytułu Zasłużonego Honorowego Obywatela Powiatu. Przez wiele lat pracowałam na rzecz Samorządu Aptekarskiego, za co w 2016 roku Naczelna Izba Aptekarska odznaczyła mnie medalem „Ad Gloriam Pharmaciae”. Niedawno ukończyłam Studia Podyplomowe na Uniwersytecie Medycznym im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Obecnie poszerzam wiedzę o aspekty ekonomiczne i prawne studiując w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Prywatnie dumna mama Klary, Alicji i Adama, niepoprawna optymistka twardo stąpająca po ziemi.

Koordynatorzy

Mgr farm.
Szymon Jaworski

Koordynator PTOF województwa wielkopolskiego

O mnie

Jest farmaceutą z prawie 13 letnim stażem. Ukończył Collegium Medicum im L. Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu z wyróżnieniem w 2011 r. W 2016 otrzymał tytuł specjalisty farmacji aptecznej, a w 2021 ukończył I edycję studiów podyplomowych „Opieka farmaceutyczna w geriatrii – teoria i praktyka” na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Był realizatorem ministerialnego Pilotażu Przeglądów Lekowych. W poprzednim roku promował przeglądy lekowe wśród seniorów na różnych oddolnych akcjach, za co został wyróżniony w konkursie ReFarmatorzy 2022/2023 w kategorii “lider innowacji w obszarze przeglądów lekowych oraz interwencji farmaceutycznych” oraz w konkursie “Recepta na dobro”.
Jest jednym z 16 koordynatorów PTOF i odpowiada za województwo wielkopolskie.
Od grudnia 2023 zmienił obszar farmacji z apteki ogólnodostępnej, na aptekę szpitalną, gdzie pracuje w pracowni cytostatyków.
Na co dzień jest mężem Pani architekt, tatą Igi i Mieszka, a wolnej chwili pasjonuje się piłką nożną oraz dobrym melodyjnym ciężkim graniem.

brak zdjecia

.
.

Koordynator PTOF województwa zachodniopomorskiego

O mnie